כתובת:
שברץ 1, רעננה

טלפון:
9927*

שעות פתיחה:
ראשון - חמישי: 17:00 - 09:00

שתלים

October 13, 2019

תחום בריאות הפה והלסת התפתח בצורה משמעותית בעשורים האחרונים ומאפשר מגוון רחב של טיפולים המיועדים להתמודדות עם בעיות שיניים וחניכיים. תחום זה, שלא כמו תחומים אחרים ברפואה, מקיף גם את המורכבות החשובה הרפואית וגם את התחום האסתטי, שמהווה גורם בלתי נפרד מהצלחת טיפולי השיניים.אחת מגולות הכותרת של התפתחות רפואת הפה והלסת היא השתל הדנטלי, שמיועד להחליף שיניים חסרות או שיניים בלתי תקינות. השתל הדנטלי הוא פתרון אידיאלי למצבים אלה, מכיוון שהוא יציב ועמיד יותר מפתרונות אחרים והוא היחיד שמהווה פתרון קבוע. שלא כמו בעבר ובעקבות הפיתוחים האחרונים, הרבה יותר אנשים יכולים לעבור היום טיפולי שתלים דנטליים, ורופאי שיניים רבים ממליצים עליהם כפתרון מצוין.

איזידנט – EasyDent טיפול שתלים בחו”ל ב- 4 צעדים קלים.

מהם שתלים דנטליים?

בעיות שיניים שדורשות החלפה של השיניים הבעייתיות או החסרות יכולות להיות מטרידות וכואבות במיוחד. הדבר נכון על אחת כמה וכמה כאשר מדובר באסתטיקה של חלל הפה, אשר נפגמת עקב שיניים חסרות. באופן זה גם החיוך פגום וגם ההרגשה הבריאותית לקויה. הפתרון הטוב ביותר למצב זה הוא שתלים דנטליים.כמו כל שתל רפואי, גם שתלים דנטליים הם למעשה תחליף רפואי ומלאכותי לשיניים שכבר אינן ממלאות את ייעודן בשל סיבות רפואיות כאלו ואחרות. שתלים יכולים להוות פתרון בריאותי לכל דבר שנועד להחליף את השן הפגומה או את השן החסרה בחלל הפה, או טיפול קוסמטי שמטרתו להעניק פה מלא ויפה למטופל.חשוב לציין כי יש מספר חלופות להתמודדות עם החלפות שיניים, אך שתלים נחשבים לדרך הטובה והיציבה ביותר לטיפול בבעיה של שיניים חסרות. השתלים יכולים להבטיח את התוצאה האסתטית ביותר, זו שתהיה הכי עמידה לאורך זמן ותשמור על בריאות הפה.

מהם היתרונות של השתלים הדנטליים?

השתלים הדנטליים יכולים להיטיב עם המטופל בצורה משמעותית ולסייע לו בהתמודדות עם בעיות של שיניים חסרות שנגרמות כתוצאה מריקבון, ממחלות חניכיים, מטראומה או מחבלה, מפגם מולד, משחיקה או מטיפולים דנטליים שנכשלו. חוסר הביטחון שנגרם עקב שיניים חסרות או כואבות משפיע על מצב רוחו ועל בריאותו של האדם בצורה ניכרת, ולכן השתלים יכולים לפתור את הבעיה ולהשיב את החיוך לפנים, תרתי משמע. הבחירה בשתלים דנטליים כאמצעי לטיפול בשיניים חסרות היא בחירה נכונה ומושכלת הנושאת מגוון יתרונות:פתרון קבוע– שלא כמו טיפולים אחרים להתמודדות עם שיניים חסרות, השתלים הדנטליים הם פתרון קבוע ולכן הם גם חוסכים מהמטופל את הצורך לעבור עוד טיפולים בבוא העת וגם חוסכים את ההוצאה הכלכלית שוב בעוד מספר שנים. באופן זה יוכל המטופל ליהנות מפתרון קבוע לבעיות השיניים שלו ולקבל שיניים חדשות, למעשה.חוזק ועמידות– שתלים נחשבים לפתרון חזק ועמיד לשיניים חסרות, הרבה יותר מאשר טיפולים אחרים כמו שיניים תותבות או גשרים, מה שהופך אותם לפתרון המועדף על רבים. השיניים החדשות צריכות להחזיק מעמד לאורך זמן ולמלא את ייעודן, ולכן חשוב במיוחד שהמטופלים יקבלו שיניים חזקות שיכולות להחליף את השיניים הישנות שלהם ואף לתפקד טוב יותר.קהל יעד רחב– לא כל טיפול שיניים מתאים לכל מטופל, אך ההתפתחות הרבה בתחום השתלים הדנטליים הפך את תחום השתלות השיניים לאפשרי מבחינה רפואית למגוון רחב של מטופלים ובעיות. באופן זה יכולים מטופלים רבים ליהנות ממה שבעבר יכלו רק מעטים, ולקבל שיניים חזקות ועמידות שמהוות פתרון קבוע.

ביצוע טיפול שתלים דנטליים

אם אתם סובלים מבעיות רבות בפה ובשיניים ומתמודדים עם מצב של שיניים חסרות, מומלץ כי תשקלו את השימוש בשתלים דנטליים כפתרון אידיאלי. על מנת לעשות זאת יש להיוועץ ברופא השיניים שלכם או במומחה לשיקום הפה והלסת. ישנה חשיבות רבה למציאת רופא בעל ניסיון וותק בעבודה עם שתלים דנטליים, הן על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר והן על מנת להגיע לתוצאה האסתטית ביותר, שתעניק לכם גם בריאות וגם חיוך מושלם. הרופא המטפל ימליץ לכם על אופן יישום השתלים ועל התכנון של העתיד לבוא בכל הנוגע לשיקום הפה שלכם.במסגרת הפגישה הראשונה עם הרופא המטפל תעברו בדיקה יסודית של חלל הפה, לרבות השיניים והחניכיים, מה שיכול לכלול צילומים ובדיקות מדוקדקות. על פי הממצאים ומצב בריאותכם, הרופא יקבע תכנית טיפול מתאימה שתקבע אם תצטרכו להגיע למספר טיפולים או שתוכלו לבצע טיפול יחיד בקרוב. לעיתים יידרשו מספר טיפולים על מנת להכין את השתל ולהבטיח את קליטתו באופן הטוב ביותר. למעשה, יש צורך להשריש את השתל בצורה ביולוגית, ולאחר מכן לעבור שיקום – תהליך שיכול להגיע למספר טיפולים על מנת לאפשר תוצאה מקסימלית.

איך מרכיבים שתלים דנטליים?

השתל הדנטלי (מה הם Dental Implants ?) ימוקם היכן שנמצאת השן החסרה, ולאחר ייעוץ ואבחון מתאים שיינתן למטופל על ידי הרופא המומחה. למעשה, התהליך הוא ביולוגי ואין המדובר רק במיקום ובחיבור של השתל למקום שבו חסרה שן, אלא בפעולה שתפקידה לגרום לרקמת העצם להתהוות סביב השתל, ובכך להתחבר אליו באופן מוצק. לאחר שהשתל כבר מחובר לעצם הלסת, ניתן להשתמש בשיניים תותבות להרכבה. באופן זה מתקבלת תוצאה עמידה, חזקה וקבועה.

שתלים דנטליים

תהליך ההחלמה

טיפול בשתלים דנטליים לוקח זמן בדרך כלל, אך הטיפול עצמו הוא השלב הראשון בדרך לתוצאה הסופית. אחריו מגיע שלב מאתגר לא פחות – שלב ההחלמה. ההחלמה מורכבת מגורמים רבים כמו מצבו המנטלי של המטופל, יכולתו לסגל לעצמו הרגלים חדשים והימנעות מוחלטת שלו מעישון ומאלמנטים מסכנים אחרים. ההקפדה על היגיינת הפה היא חלק חשוב ביותר מתוך ההחלמה, אשר כולל גם שימוש בחוט דנטלי וגם צחצוח שיניים מדי יום. אם הרגלי ההיגיינה הנכונה אינם מיושמים, תהליך ההחלמה עלול להתארך ולהיות מלווה בדלקות ובזיהומים. במסגרת תהליך ההחלמה מטיפול בשתלים דנטליים יפקח הרופא המטפל על ההתקדמות ויבצע מעקב וניקוי שיניים יסודי, שנועד לוודא כי הטיפול בשתלים הדנטליים אכן יצליח.

החיוך שלך הוא הכרטיס הביקור שלך. אל תתנו לפחד לעצור אתכם ותשאירו פרטים כאן